Rioned.ant.sk


Ako funguje JetVac čistička? A aký typ si vybrať?

Vysokotlakové a vákuové čističky sú dokonalým viacúčelovým vozidlom, ktoré kombinuje vysokovýkonné tlakové a sacie čerpadlá na obsluhu širokej škály úloh čistenia kanalizácie, kanalizácie a vpustov už pri prvom použití.

clanok-rioned

V moderných kombinovaných vozidlách JetVac je výkon čerpadla kľúčový a s vývojom nových technológií je teraz kapacita menších jednotiek podobná kapacite väčších vozidiel. Kompaktné cisterny s vákuovým čerpadlom, ako je 7,5t Riocom, môžu byť riadené bez licencie na ťažké nákladné vozidlá a ponúkajú dostatočný výkon na vykonávanie rôznych úloh čistenia a sania. Napríklad RioCom ponúka vysokotlakové čerpadlo kapacity 150 bar 80l/min a sacie schopnosti približne 8600gpm. 

RASTÚCA OBĽÚBENOSŤ MENŠÍCH KOMBINAČNÝCH JEDNOTEK JET VAC?

V posledných rokoch čoraz viac dodávateľov využíva túto technológiu a investuje do menších kombinácií ako zefektívniť svoje podnikanie, s úsporou paliva, výdavkami a prevádzkou jedným človekom. Zatiaľ čo väčšie jednotky, ako napríklad 10 alebo 12-tonový FlexCom, majú hlavnú výhodu v kapacite zásobníkov oproti menším jednotkám, nové nízko- a ultra-nízkoemisné zóny zavedené v mestách ako napr. Londýn, obmedzujú používanie týchto vozidiel v určitých oblastiach.

S množstvom kombinovaných jednotiek, z ktorých si môžete vybrať, sa možno budete pýtať: Ktorá čistička je pre mňa tá pravá? Náš praktický sprievodca nižšie vysvetľuje rôzne typy tlakových a vákuových jednotiek:

  • Kombinované vozidlá 4x4 Jet Vac
Čistiace jednotky navrhnuté na použitie v oblastiach s obmedzeným výškovým prístupom je teraz možné namontovať na podvozok 4x4. Tieto kombinované jednotky, vrátane UrbanCombi, si dobre poradia s náročným terénom a ponúkajú vysokovýkonné čerpadlo a vákuové schopnosti ideálne na vyprázdňovanie lapačov tukov a septikov.

clanok-rioned-3

  • Sacie jednotky na prívese

Prívesné jednotky môžu byť pripevnené k prispôsobenému rámu s vynikajúcou ovládateľnosťou vozovky, čo znamená, že sa dajú ľahko uložiť na mieste. S viacerými dostupnými kapacitami nasávania a nádrží sa najčastejšie používajú na čistenie tukov, olejov a mastnoty.

clanok-rioned-3

  • Malé kombinované cisterny Jet-Vac
Menšie cisterny s čistiacou jednotkou, ako sú RioCom a Unicom, sú vhodné na použitie v úzkych a preťažených oblastiach a stávajú sa čoraz obľúbenejšími u dodávateľov, pričom ich farby predstavujú fantastický spôsob propagácie podnikov. S oddelenými nádržami na čistú a odpadovú vodu majú tieto kompaktné cisterny výkonné čistiace a sacie schopnosti a môžu byť pripevnené k podvozku s hmotnosťou 4,5 t alebo 7,5 t. Podobne ako kombinované jednotky 4x4, aj tieto sú kompatibilné s LEZ a ULEZ, pričom je možné prevádzkovať vozidlá aj bez licencie na ťažké nákladné vozidlá.

clanok-rioned-3

  •  Veľké nákladné autá Jet Vac

Čokoľvek medzi 10t a viac ako 25t je klasifikované ako veľká čistička. Schopnosť prevádzky v potrubí s priemerom do 600 mm - hlavnou výhodou týchto vozidiel je ich schopnosť prepraviť a odobrať viac vody, pričom nádrže dokážu pojať 3 500 až 12 500 litrov čistej/odpadovej vody v porovnaní s približne 3 000 litrami v menších cisternách. Otočné navijaky hydraulických hadíc, prepážky nádrží na mieru a päť alebo sedemkanálové systémy rádiového diaľkového ovládania, to všetko sú sofistikované funkcie na vysokej úrovni, ktoré možno na týchto cisternách nájsť.

Zaujímate sa o čistenie alebo o inšpekciu potrubí? Chcete sa poradiť pri výbere vhodnej čističky? Kontaktujte nás a naši technici vám radi poradia, stroje predvedú a pomôžu navrhnúť správne technické riešenie. Kontaktujte nás na 02/60 10 37 21 alebo na ant@ant.sk.
rioned-vysokotlakovy-stroj


rioned-vysokotlakovy-stroj
Rioned tlaková čistička

Viac o značke Rioned

Špecialista na čistiace stroje pre malé a stredne veľké odtoky a kanalizácie. Portfólio čistiacich strojov pozostáva z:

Vstavané vysokotlakové čističky
Vozíkové vysokotlakové čističky
Kombinované čistiace a sacie jednotky
Sekčné špirálové čističky

 
Služby pre vás:
Sledujte nás:
Katalóg
Produktový katalóg RionedProduktový katalóg Rioned
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In