Rioned.ant.sk


Prvá svetová tlaková čistička kanalizácií Rioned eCity Jet

Zatiaľ čo v priemysle rastie záujem o zariadenia s nízkymi a nulovými emisiami uhlíka a prísnejšie emisné predpisy urýchľujú tento proces, stále existuje určitá skepsa, pokiaľ ide o schopnosť priemyselných zariadení napájaných z batérií zvládnuť priemernú dennú pracovnú záťaž. My Vám však v tomto článku priblížime výhody prvej svetovej tlakovej čističky kanalizácií eCityJet.

clanok_rioned_ecityjet


Predpokladá sa, že celosvetový trh s elektrickými vozidlami dosiahne do roku 2028 až 100 miliónov, pričom vývoj smeruje k lítium-kremíkovým a polovodičovým batériám, ktoré ďalej zlepšia výkon, udržia viac energie a vydržia dlhšie pri nižších nákladoch.

V prípade necestných pojazdných strojov, ako sú čističky, sa elektrifikácia a hybridizácia hnacích jednotiek považuje za jednu z najsľubnejších metód na zníženie spotreby energie a emisií uhlíka. Je jasné, že tieto typy strojov budú čoraz rozšírenejšie, pretože nízkoemisné a bezemisné zóny sa rozširujú v medzinárodných mestách.

clanok_rioned_ecityjet


Výhody eCityJet

Spoločnosť Rioned vysvetľuje, že výber zdroja energie pre prvé plne elektrické vysokotlakové čistiace zariadenie na svete bolo veľkou výzvou: „Mnohé z technických riešení, s ktorými sme prišli, jednoducho nedokázali splniť naše požiadavky a štandardy. Najvyššia kapacita bola požadovaná pre novú pohonnú jednotku, zatiaľ čo inštalácia batérie musela byť čo najkompaktnejšia a najľahšia.“

eCityjet má všetky vlastnosti bežného tlakového stroja, ale produkuje nulové emisie. Prevádzka na batérie tiež výrazne znižuje prevádzkový hluk, vďaka čomu je ideálny pre mestské oblasti, kde môžu platiť obmedzenia.

Počas roku 2020 prešiel eCityJet rozsiahlymi skúškami v Holandsku, pričom Van der Velden Kanalizačný manažment bol jedným z prvých dodávateľov odvodňovania, ktorý testoval nový stroj. Technik kanalizačnej spoločnosti, hovorí, že výsledky testu boli mimoriadne pozitívne: „Prvým odhalením bola kapacita batérií.“

„V prvý deň bolo päť úloh. Celkovo sa vyčistilo asi 450 metrov potrubia (hlavne priemer 125 mm). Začali sme na 92 % nabitia batérie a pracovný deň sme ukončili s 56 % na pulte. Batérie boli nabité až na konci druhého pracovného dňa, keď boli takmer prázdne.“

"Bolo skvelé pracovať so strojom, ktorý neprodukuje taký hluk ako iné stroje na čistenie kanalizácie, pričom je rovnako výkonný a ľahko ovládateľný. Toto je budúcnosť čistenia kanalizácie."

eCityJet sme predstavili aj na výstave Aqua v Trenčíne na Slovensku, ktorá bola zameraná na vodné hospodárstvo, hydroenergetiky, ochrany životného prostredia, odpadového hospodárstva a rozvoja miest a obcí. Návštevníkom výstavy sme predviedli okrem eCityJet aj naše náradie na montáž a údržbu všetkých druhov kanalizácii, náradie pre kvalitné rezanie, úkosovanie rúr či inšpekčné kamery a čističky potrubí pre kvalitnú údržbu rozvodov. S týmto moderným strojom eCityJet sme absolvovali aj ROADSHOW po Slovensku.

clanok_rioned_ecityjet

Spoločnosť ant s.r.o. ponúka všetky konfigurácie strojov od značky RIDGID, Vivax, SebaKMT, IBAK a záleží iba na druhu práce a osobnej preferencii zákazníka, ktorý produkt si zvolí. Kontaktujte našich technikov a poraďte sa pri výbere konfigurácie stroja.ant logo

ant s.r.o. autorizovaný distribútor

Sme autorizovaný distribútor v Slovenskej republike pre značky čistiacej techniky ako Rioned, RIDGID, IBAK, Boldan a iné. Kontaktujte nás pre predvedenie čističiek a pre technické poradenstvo pri výbere správnych parametrov čističiek pre vaše potreby.

Služby pre vás:
Sledujte nás:
Katalóg
Produktový katalóg RionedProduktový katalóg Rioned
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In