Rioned.ant.sk


Na čo slúžia Rioned vysokotlakové čističky a ako fungujú?

Začínate s čistením potrubí alebo chcete svoj biznis posunúť vyššie? Zistite ako funguje vysokotlakové čistenie odpadových kanalizácii a aké vlastnosti obsahujú tieto stroje.

Rioned vysokotlakové čističky sú vysokovýkonné stroje, ktoré sa používajú na čistenie kanalizácie a odtokov s priemerom do 650 mm, alebo ich možno použiť aj na čistenie ulíc.

Tieto vysokotlakové čističky možno konfigurovať niekoľkými rôznymi spôsobmi, od prenosnýchvstavaných alebo vozíkových čističiek na každodenné operácie až po stroje a kombinované jednotky pre najnáročnejšie čistiace práce.

clanok-rioned

Ako funguje vysokotlaková čistička?

Vysokotlakové čističky čerpajú vodu cez hadicu a dýzu vysokou rýchlosťou a tlakom, aby odstránili upchatie v kanalizácii a odtoku. Ovládanie je možné pomocou diaľkového ovládača alebo systému riadenia stroja. Operátori si môžu vybrať rad kombinácií tlaku a prietoku vody na vytvorenie optimálnych pracovných podmienok na čistenie nepoddajných usadenín vrátane tukov, olejov, mastnoty a koreňov stromov.

clanok-rioned-3

Pri výbere správneho tlaku a prietoku spravidla platí, že čím dlhšie a väčšie potrubie, tým vyšší prietok vody je potrebný na účinné a efektívne čistenie. Musíte tiež vziať do úvahy typ potrebného čistenia, pričom výber správnych trysiek a nástavcov na trysku je rovnako dôležitý ako nastavenie vašej trysky.


Aké sú vlastnosti vysokotlakovej čističky?

Moderná vysokovýkonná čistička sa zvyčajne skladá zo šiestich komponentov:

A. vysokotlakového čerpadla

B. hydraulického navijaku

C. D. systémov riadenia a rádiového diaľkového ovládača ochrany systému

E. ľahkej kanalizačnej hadice

F. ochrany systému vysokotlakovej ľahkej hadice


clanok-rioned

A. Vysokotlakové čerpadlo

Triplexové piestové čerpadlo s priamym pohonom, poháňané benzínovým, naftovým alebo elektrickým motorom trysky, vytvára hladký, nepretržitý prietok a tlak vody. Integrované tlakové čerpadlá zvyšujú ochranu a životnosť čerpadla.

B. Hydraulický navijak na hadicu

Otočný navijak hydraulickej hadice výrazne zvyšuje jednoduchosť obsluhy tým, že umožňuje optimálny uhol a ľahší prístup k odtokovým otvorom. Zahrnutie uzamykacieho mechanizmu navijaka hadice ďalej zvyšuje bezpečnosť obsluhy, zatiaľ čo hydraulický stroj dramaticky znižuje námahu potrebnú na ovládanie navijaka.

C. D. Systémy riadenia a rádiové diaľkové ovládače

Systémy riadenia stroja, ako je eControl Touch ponúka používateľom úplnú kontrolu nad strojom, a to obsluhou iba jednou osobou. Často pomocou LCD alebo dotykovej obrazovky môžu operátori pristupovať k systémovým informáciám, ako sú servisné upozornenia a údaje o tlaku, prietoku a hladinách vody a paliva v reálnom čase.

Bezdrôtové diaľkové ovládače, ako je päť alebo sedem kanálov RioMote, pracujú so systémami riadenia stroja a umožňujú používateľom ovládať vysokotlakový stroj na diaľku. Výrazne zlepšujú bezpečnosť používateľa a sú užitočné najmä pri práci v obmedzených a ťažko dostupných oblastiach a s informáciami zriadiacich systémov, ktoré sa ľahko zobrazujú na slúchadle a operátori môžu jemne vyladiť svoje nastavenia tlaku a prietoku, aby sa zlepšila efektivita práce.

E. Pulzný systém

Pulzný systém vytvárajú pulz na hadicu, čo umožňuje jej rýchlejší a hlbší pohyb do potrubia. Systém pulzovania, ktorý čiastočne prerušuje prúd vody trysky, tiež zlepšuje ovládateľnosť hadice prostredníctvom úzkych zákrut a blokád a tryskou môže ušetriť až 30 % spotreby vody.

F. Ochrana systému

Vysokotlakové stroje obsahujú množstvo komponentov navrhnutých na zníženie potenciálneho poškodenia stroja a predĺženie jeho životnosti. Tieto zvyčajne zahŕňajú systémy ochrany proti chodu nasucho, ventily prečerpávania a systémy a ventily proti zamrznutiu.

G. Vysokotlaková, ľahká hadica

Najnovšie ľahké vysokotlakové hadice so širokým vnútorným jadrom a hladkým povrchom ponúkajú optimalizovaný prietok vody znížením tlakových strát a odporu, pričom testy ukázali, že pomocou ľahkej hadice možno efektívny pracovný tlak na tryske zvýšiť o viac ako 10 %.

Zaujímate sa o čistenie alebo o inšpekciu potrubí? Chcete sa poradiť pri výbere vhodnej čističky?
Kontaktujte nás a naši technici vám radi poradia, stroje predvedú a pomôžu navrhnúť správne technické riešenie. Kontaktujte nás na 02/60 10 37 21 alebo na ant@ant.sk.
rioned-vysokotlakovy-stroj
Rioned tlaková čistička

Viac o značke Rioned

Špecialista na čistiace stroje pre malé a stredne veľké odtoky a kanalizácie. Portfólio čistiacich strojov pozostáva z:

Vstavané vysokotlakové čističky
Vozíkové vysokotlakové čističky
Kombinované čistiace a sacie jednotky
Sekčné špirálové čističky

 
Služby pre vás:
Sledujte nás:
Katalóg
Produktový katalóg RionedProduktový katalóg Rioned
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In